O mně

Moje cesta

Už jako malá holčička jsem snila o velké rodině. O rodině s kupou dětí. A když jsem dospěla do fáze, kdy jsem našla toho správného muže, řekla jsem si, že to je ten správný čas. Ale miminko nepřicházelo. Když se konečně zadařilo a my měli být najednou tři, rozhodl se osud jinak.

Rána to byla veliká, ale posílilo nás to a po roce jsem opět otěhotněla a přistupovala jsem k těhotenství jinak. Informovaně. V květnu 2019 se nám narodil krásný chlapeček a i když porod nakonec nedopadl podle našich představ a skončil akutní sekcí, byl to zlomový bod.

Tehdy jsem si uvědomila, že takto by personál porodnic k ženám neměl přistupovat, že je potřeba ženám dodat sebevědomí, aby se mohly samy rozhodnout, jak porod jejich miminka bude vypadat. Dlouho jsem si myslela, že má cesta duly započala až tady, ale ve skutečnosti tomu bylo už rok předtím. 

Ženy potřebují podporu už během těhotenství, aby měly veškeré relevantní informace a mohly pak dělat informovaná rozhodnutí. A na této cestě k jejich nové roli v životě jim pomáhám.

Doprovázím do porodnic v Hořovicích, Příbrami, Rakovníku a Neratovicích. Po domluvě i jinde – Plzeň, Praha. Jsem mentorovaná dula, což znamená, že mám za sebou sice přípravný a závěrečný modul studia, ale stále sbírám zkušenosti.

Proč FORGETMENOT?

Jedním z mých nejvýraznějších rysů jsou modré oči, jak říkávala babička, v barvě pomněnek. Pomněnky mě provází celým životem, mám ráda jejich barvu, jejich drobnost a jemnost. Krátce po narození jsem od své prababičky dostala zlaté náušnice, ve kterých byly modré korálky, které vytvářely květ pomněnky. Náušnice z mého života sice zmizely, ale pomněnky nikoliv.

V angličtině je výraz pro pomněnku  „forgetmenot“, nebo-li „nezapomeň na mě“. A já pevně věřím v to, že pokud má žena krásné těhotenství a porod dle svých představ, tak na něj nezapomene a bude na něj ráda vzpomínat po celý život. A v tom jí jako dula velmi ráda pomohu. Protože na tom, jak se naše děti narodí, opravdu záleží.

 

Vzdělání

Jak už to u dul bývá, i já se průběžně vzdělávám a doplňuji své vědomosti. 

Zde je přehled toho, co mám již za sebou a co mě čeká.

 

2021

Kurz u AmmaDula

Bachova květová esence v praxi porodní báby

Jak pečovat o císařovnu aneb budu rodit císařským řezem

Odborný seminář Nepostupující porod

Přirozené kojení – kurz laktačního poradenství

Kurz Aromaterapie pro duly

Odborný seminář Rebozo v praxi porodní báby

2022

Těhotenská masáž

Mamila – kurz laktačního poradenství

Pregnant,Woman,Touching,Belly,Close-up

Předporodní příprava

Pregnant,Couple,With,Doula,At,Home

Služby porodní a poporodní duly

Doula,Massaging,Pregnant,Woman,At,Home

Rebozo masáže